מה זה Shimano Di2?
מלבד שיטת ההעברות ההילוכים המכנית המוכרת והטובה של SHIMANO, ישנה שיטה חדשה ומוצלחת יותר שפועלת בצורה חשמלית. בשונה ממערכות הילוכים מכניות שפועלות בעזרת כבלים שמושכים ומשחררים את מעבירי ההילוכים, במערכת האלקטרונית ישנם מנועים קטנים שמותקנים בתוך המעבירים והם אלו שמניעים אותם בפעולת ההעברות ההילוכים. השימוש במערכות החשמליות מאפשר העברת הילוכים מהירה ומדויקת יותר, המערכות לא מושפעות ממזג אוויר או בלאי בכבלי ההילוכים ותמיד נשארת בדיוק שיא. המעבר למערכת החשמלית פתח גישה לעולם חדש של התאמות אישיות לרוכבים: מיקום וכיוון שיפטרים בהתאמה לרוכב וסגנון רכיבה, תכנות התפקוד של חלקי המערכת ופיקוד המעביר הקדמי בעזרת שיפטר בודד.
מה היא תגובה מידית?
להבדיל ממערכות מכניות, במערכות DI2 הקשר בין השיפטר למעבירים נעשה בעזרת שדר אלקטרוני. המשמעות היא שהעברת ההילוכים הינה מהירה, ההילוכים עוברים בצורה מיידית וחלקה בכל תנאי מזג אוויר וגם הקלות הפיזית של העברת ההילוכים תעזור לכם במהלך רכיבות טכניות או רכיבות ארוכות בהן כל טיפת אנרגיה משמעותית.
במערכות DI2 ניתן לתכנת בצורה פשוטה את סדר העברת ההילוכים: לחיצה שמעבירה מספר גלגלי שיניים או לחיצה ארוכה שמעבירה את כל ההילוכים בפעם אחת. לשמרנים ישנה האופציה להעביר הילוכים בצורה הרגילה של כפתור מעלה וכפתור מוריד אבל זה לא משנה, הבחירה היא שלכם ואתם יכולים להתאים את המערכת לצרכים ולסגנון הרכיבה הרצוי.




Synchro Shift

במערכות DI2 ניתן לשלוט על העברת ההילוכים האחורית והקדמית בעזרת שיפטר בודד במערכות עם קראנק כפול, למען תפעול פשוט והורדה במשקל. בנוסף לשיפטר הבודד, Synchro Shift מאפשר לרוכב לתכנת את מערכת ההילוכים שתעבוד באופן אוטומטי בהעלאה והורדה של גלגלי השיניים הקדמיים ותעזור לשלב את יחס העברה האופטימלי ללא כל צורך בלחיצה על השיפטר.



The Perfect Fit

השיפטרים האלקטרונים ממשפחת DI2 הם חווית משתמש בפני עצמם. השיפטרים ניתנים לכיוון עדין שמאפשר התאמה לפי סגנון רכיבה, לפי גודל כף יד ולפי הנוחות האישית של כל רוכב. מלבד ההתאמה הפיזית של השיפטר בפעולת העברת ההילוכים, ניתן לתכנת את השיפטרים לפי ההעדפה של הרוכב: שינוי סדר כפתורי ההעברה, מספר ההילוכים שעוברים בכל לחיצת כפתור, שליטה במעביר קדמי ללא צורך בשיפטר נוסף ומגוון אדיר של פונקציות ששמות את הדרישות והנוחות של הרוכב במרכז המערכת.